SEO - Panda Dijital

SEO

Arama motoru optimizasyonu yani SEO ile amaç web sitesinin değerini artırarak arama motorunda daha üst sıralara çıkması ve dolayısı ile site ziyaretçi sayısının artırılmasıdır. Bu da web sitelerinin arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilmesi ile mümkün olur. Kapsamlı bir SEO çalışması tüm bu arama motoru kriterlerini, sitenin genel görünümünü ve içeriğini dikkate alarak yapılır.

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU (SEO) Nedir?

Firmamız hizmetlerinden faydalanmak isteyenler öncelikle SEO nedir ve nasıl yapılır konularında bilgiler veriyoruz. SEO, ülkemizde arama motoru optimizasyonu olarak bilinmektedir. SEO tanım olarak, kullanıcıların, arama motorlarında yaptıkları aramalarda, doğru ve alakalı sitelere ulaşmayı sağlayan, arama motorları sıralama kriterlerine göre gerekli çalışmaların yapıldığı sürecin tamamı şeklinde açıklanabilmektedir.

SEO çalışmalarında başarılı olabilmek için takım çalışması yapılması gerektiğini biliyor ve hizmetlerimiz, uzman elemanlardan oluşan takımlarımız ile sunuyoruz. Tek başına bir şeyler yapmaya çalışan SEO danışmanlarının başarıya ulaşması mümkün değildir. SEO bir bütündür ve iç SEO ve dış SEO çalışmaları birlikte ve uyumlu yürütülmelidir.

SEO Nasıl Yapılır?

Arama motoru optimizasyonunun iki farklı yönü vardır. Çoğu girişimci SEO sürecinde akla ilk gelen backlinklere odaklanmakta. Backlinklere odaklanmak en büyük hatalardandır.

  • SEO yapmaya başlamadan önce iki farklı yöne hakim olmalısınız. Bunlar: Site içi SEO ve Site Dışı SEO çalışmalarıdır.
  • Bir yönü iç, diğer yönü ise dış SEO olarak bilinmektedir. Site içi SEO çalışmaları anahtar kelimeler, içerikler, teknik konular ve yapısal unsurlarla alakalıdır. Site dışı SEO çalışmaları ise sosyal medya bağlantılar, marka bilinirliği ve otoriter sinyallerle ilgilidir.

Dünyanın birçok yerinde Google arama motoru kullanıldığı için internet erişim kuralları Google tarafından belirlenmektedir. Web sitesinin popülerliğini artırabilmek, doğal trafik oluşturabilmek için Google güncel algoritmalarına göre ön hazırlık ve planlama yapıyoruz. Web siteleri SEO çalışmalarını, rakip firma web sitelerinin analizlerini yaptıktan sonra başlatıyor, sektörün ihtiyaçlarına ve hedef kitleye göre belirlemeler yapıyoruz.

Ön analiz işlemleri sırasında, içerik üretiminde kullanılacak anahtar kelime belirlemesi, sektör analizi, hedef kitlenin beklentileri, rakip site analizleri gibi tüm işlemler, uzmanlarımız tarafından eksiksiz yapılmaktadır.

service-01

SEO Firmanıza Nasıl Katkı Sağlar?

Arama motoru optimizasyonu çalışması şirketinizin ihtiyaçları doğrultusunda planlanarak markanıza özel kurgulanır. Web siteniz için analiz edilerek çıkarılan anahtar kelime hedeflemesinde başarı gösterilmesinin sonucunda,

Siteniz üzerinden firmanıza sağlayacağımız katkılar ;

  • Organik trafiğinize,
  • Dönüşüm oranınıza,
  • Marka bilinirliğinize,
  • Kullanıcılarla etkileşime girmenize katkı sağlar.

Bu faydalar, firmanızın, bulunduğu sektörde güçlenmesine, ürün ve hizmet pazarlama oranının artarak karlılığı sağlayacaktır. SEO’nun firmanıza fayda sağlayabilmesi için SEO tekniklerine uyumlu kodlama çalışmaları yapıyor, içerik düzenlemesine ve anahtar kelime seçimine özen gösteriyoruz. Dış SEO uygulamalarında, doğal backlinkler oluşması için kullanıcıların ilgi göstereceği içerikler hazırlıyor ve viral paylaşımlar yapılmasını sağlıyoruz.

Panda Dijital SEO Süreçleri

Müşterilerimizle düzenlediğimiz ilk toplantıda Panda Dijital ekibi olarak markalarına ve web sitelerine katacağımız değeri en açık şekilde açıklıyoruz. Web siteleri için detaylı teknik rapor çıkartırken aynı zamanda sektör ve rakipleri baz alarak detaylı anahtar kelime araştırması gerçekleştirerek müşterilerimize sunuyoruz. Kurguladığımız SEO stratejilerinin gelişim ve sonuç aşamalarında web sitelerin genel trafiği, anahtar kelimelerin konumlarında ve marka bilinirliğindeki artışı analizlerimizle raporluyoruz.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/pandadijital.com/public_html/wp-content/plugins/trydo-core/include/elementor/services.php on line 320

Hedeflerin Belirlenmesi

Web sitenizi; teknik, içerik ve diğer konularda analiz ediyoruz. Hazırladığımız detaylı raporu size sunuyoruz. Hedef KPI'lara göre strateji belirlenerek yol haritası oluşturuyoruz.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/pandadijital.com/public_html/wp-content/plugins/trydo-core/include/elementor/services.php on line 320

Keyword Research

Markanızın bilinirliğini arttırmaya ve web sitenize organik kaliteli trafik çekmeye yönelik yararlı olabilecek anahtar kelimeleri farklı araçlardan araştırarak analiz çıkartıyor ve şirketinize sağlayacağı katkıyı size sunuyoruz.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/pandadijital.com/public_html/wp-content/plugins/trydo-core/include/elementor/services.php on line 320

Sektör ve Rakip Analizi

Anahtar kelime araştırmanızı yaptıktan sonra anahtar kelime bazında rakip analizini gerçekleştiriyoruz. Analizin ortaya çıkmasının ardından rakiplerinizin pazardaki paylarını araştırıyor ve sektörünüzün pazar raporunu size sunuyoruz.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/pandadijital.com/public_html/wp-content/plugins/trydo-core/include/elementor/services.php on line 320

SEO & İçerik Stratejisi

Anahtar kelime analizimizde çıkarttığımız anahtar kelimeler ile beraber markanıza özel içerik stratejisi oluşturuyoruz. Detaylı analizde çıkarttığımız teknik sorunları gideriyoruz. Oluşturduğumuz SEO stratejisini uyguluyoruz.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/pandadijital.com/public_html/wp-content/plugins/trydo-core/include/elementor/services.php on line 320

Dönüşüm Optimizasyonu

Web sitenizin kaliteli trafik almasının ötesinde sitede gerçekleştirilen eylemin artmasına yönelik çalışmalar yapıyoruz. Trafikle doğru orantıda artan dönüşüm sağlamak için sürekli olarak A/B testleri yapmaktayız. Başarılı bulduğumuz sonuçları genele uygulamaktayız.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/pandadijital.com/public_html/wp-content/plugins/trydo-core/include/elementor/services.php on line 320

Analiz & Raporlama

Web sitenize çalışmaya başladığımız günden itibaren kullandığımız analiz araçlarının kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Uyguladığımız SEO stratejisinin sonuçlarına sürekli analiz ediyor ve müşterilerimizi profesyonel iş yönetim uygulaması üzerinden bilgilendiriyoruz.

KULLANDIĞIMIZ ARAÇLAR

SEO sürecini kusursuz yönetilmek için en iyi araçlara yatırım yapıyoruz.

Bu durum yapılan yatırımlara göre değişkenlik gösterir. Sürecin hızlanması tamamen girişimciye bağlıdır. Net olarak bir süre vermemiz gerekirse performans 3 ila 6 Ay içerisinde artış göstermeye başlayacaktır. SEO uzun vadeli bir stratejidir ancak sürekli olarak en iyi yatırım getirisini sağladığını kanıtlamıştır.

Tam olarak zamana göre fiyatlandırma yapıyoruz. Projeniz için ne kadar çalışacağız? Projede kaç kişi yer alacak? Bu soruların cevabına istinaden teklif sunulmaktadır.

SEO konusunda Garanti veren firmalara güvenilmemesi gerektiği Google’ın kendi açıklamalarında da yazmaktadır. Google’ın algoritması sık sık değiştiği için, bu konuda garanti veren herhangi bir şirket ya da kişiler dürüst bir yaklaşımda bulunmamış olur. Panda Dijital  olarak müşterilerimize daima en yüksek seviyede hizmet ve sonuç veren dijital pazarlama çalışmaları gerçekleştirmekteyiz.

Evet. E-ticaret web sitelerinin kendine özgü bir takım zorlukları vardır, ancak kanıtlanmış uygulamalarımız ile başarılı sonuçlar elde etmekteyiz. Aynı zamanda WooCommerce ve Shopify gibi çeşitli alışveriş sepeti platformlarıyla da çalıştık. E-ticaret SEO çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

Müşterilerimize her avantajı sağlamak için sağlam bir dizi özel SEO araçları ve bazı üçüncü taraf sistemlerini kullanıyoruz.

Bunlardan bazıları; Ahrefs, Semrush, Screaming Frog,  Deepcrawl, SEO Monitor, Searchmetrics,  Topvisor, Siteliner, Ubbersuggest, Answer The Public vb +35 Tool ile kusursuz sonuçlar için çalışıyoruz

SEO, şirketinizin geleceği için bir yatırımdır. Arama motoru optimizasyonundan elde edilen organik trafik, uzun vadede, ücretli arama trafiğinden çok daha yüksek bir yatırım getirisine sahiptir. Web siteniz en iyi anahtar kelimeleriniz için 1. sayfada değilse, çevrim içi potansiyelinizin büyük bir bölümünü kaçırıyorsunuz demektir. Ücretsiz bir danışmanlık talebinde bulunursanız, dijital pazarlama danışmanlarımız size web sitenizin ihtiyaçlarına özel bir SEO planı sunarak başarıya giden bir yol haritası sunacaktır.

Bizi gerçekten özel yapan şey, işiniz için satış ve potansiyel müşteriler yaratmaya olan bağlılığımızdır. Sizin yalnızca daha iyi sıralamalar ve trafik elde etmek için ödeme yapmadığınızı biliyoruz. Öncelikli hedefimiz, gelir elde etmeniz. Bunu bilerek, işinizi her gün daha iyi seviyeye getirmeye çalışıyoruz.

SEO, organik arama trafiği sağlamak için arama konumlarını artırmak için bir pazarlama stratejisidir. Bu strateji geleneksel olarak Ücretli Arama ile karşılaştırıldığında zaman içinde daha iyi bir Yatırım Getirisine sahiptir. PPC’nin faydası, trafiği ve satışları çok daha erken gerçekleştirmeye başlayabilmenizdir. SEO ve PPC neredeyse her iş için gerekli internet pazarlama stratejileridir.

Tüm endüstri türlerinde anahtar kelimeleri analiz etmek için çeşitli premium araçlar kullanıyoruz. Her bir arama ifadesi için arama hacmini, müşterinin şirketinin alaka düzeyini, satışa yönelme olasılığını ve anahtar kelimenin rekabet gücünü belirlemeye çalışırız. Ekibimiz, başarılı bir kampanyaya katkıda bulunacağına dair inancımızı temel alarak anahtar kelimeleri belirlemektedir.

Web sitenizi güncel algoritmalara uygun bir şekilde optimize etmek için normalde hiçbir yapısal veya tasarım değişikliği yapılmasına gerek yoktur. Yaptığımız çalışmaların çoğu, her sayfanın kodunda veya içeriğindeki değişiklikleri içermektedir. Genel olarak çoğu müşteri personelimizin değişiklikleri yapmasını seçer; Ancak, dahili olarak uygulamayı tercih ederseniz de net direktifler sağlayabiliriz.