Sosyal Medya Yönetimi - Panda Dijital

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Başarısız sosyal medya hesabı yoktur; profesyoneller tarafından yönetilmeyen sosyal medya hesabı vardır.

sosyalmedya-yonetim

Sosyal medya hayatımızın her alanına girmiş bulunmaktadır. Kitlelere ulaşmak, kitleleri yönlendirmek için oldukça etkilidir. Firmalar, hedef kitlelerine ulaşabilmek ve pazarlama ağlarını genişletebilmek için sosyal medya yönetimini doğru yapmak zorundadır. Bizler, uzman ekiplerimiz, sosyal medya hesaplarının oluşturulması, yönetilmesi ve içerik oluşturma gibi tüm alanlarda destek ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Sosyal medya hesapları, kısa sürede milyonlarca kişiye ulaşmayı sağlarken, markalaşmayı ve kurumsal kimliğin oluşmasında da çok etkilidir. Sosyal medya yönetimi günümüzde önem kazanmaya başlamış, yapılırken nelere dikkat edilmesi gerektiği hususları tüm ayrıntıları ile bilinmelidir. Tüm sosyal medya ağları ile ilgili çeşitli analiz çalışmaları yapıyor, danışmanlık hizmetlerimizi güvenli sunuyoruz.

  • Yaratıcı Fikirler
  • Doğru Hedef Kitle Tespiti
  • İçerik Üretimi & Kreatif Tasarım
  • Veriye Dayalı Strateji

Yaratıcı Fikirler

Sosyal medya yönetiminde, tüm yenilikleri ve sektörlerde yaşanılan gelişmeleri yakından takip etmek gerekiyor. Başarılı olabilmek için firmanın hizmetleri ile ilgili yaratıcı fikirler oluşturabilmelisiniz. Sosyal medya danışmanlarınız, tüm sektörlerle ilgili sosyal medyada nasıl etkili olunabileceği konusunda araştırmalar yapmaktadır. Yaratıcı fikirler oluşturabilmek için hizmetin ulaştırılması istenilen hedefin bulunması gerekiyor.

Hedef belirleyerek, içerik tasarımlarının oluşturulması yapılacak olan çalışmalarının temelini oluşturmalıdır. Sosyal medya yönetim hizmetlerimizde, temeli oluşturduktan sonra yapmak istediğimiz işle ilgili hikaye oluşturuyoruz. Bu hikayeye göre içerik hazırlıyor, hedef kitlenin dikkatini nasıl çekebileceğimizi analiz ediyoruz. Yaratıcı fikirler oluştururken, görselliği ve renk seçimine de özen gösteriyoruz.

sosyal-medya-fikir
sosyal-medya-hedef-kitle

Doğru Hedef Kitle Tespiti

Günümüzde birçok firma ürün ve hizmet pazarlamalarını sosyal medya üzerinden yapmaya çalışmaktadır. Hizmetlerimiz ile firmaların hedeflerine doğru ve kısa sürede ulaşmalarını sağlıyoruz. Doğru hedef kitle tespiti, sosyal medya yönetiminde en önemli aşamadır.

Bu çalışmaları yaparken, hedef kitle ile ilgili şu soruları soruyoruz;

  • Kimler hedef kitlede yer alıyor?
  • Hedef kitle hangi platformları kullanıyor?
  • Hangi iletişim araçların kullanıyorlar?
  • Hedef kitleye hangi mesajı iletebilirim?
  • Hedef kitlenin ilgi alanları nelerdir?

Firmaların, bulundukları sektörün yapısına ve ürünlerine ihtiyaç duyabilecek kitleleri belirleyerek, sosyal medya yönetim hizmetlerimizin en üst seviyede fayda sağlamasını amaçlıyoruz. Doğru hedef kitleyi tespit ettiğimiz anda geri dönüşlerin çok hızlı olduğunu görebiliyoruz. Birçok sektördeki firmalara verdiğimiz hizmetlerimizde bunu başardık.

İçerik Üretimi & Kreatif Tasarım

Sosyal medya yönetimi çok basit gibi görünse de dikkat edilmesi gereken çok fazla ayrıntısı vardır. Sosyal medya yönetim hizmetlerimizde, bilinen birkaç sosyal medya ağ hesabı ile ilgili değil tüm sosyal medya ağları ile ilgili hizmetler sunuyoruz. Sosyal medya içerik üretimlerinin amacı, hedef kitleye ulaşarak ürün tanıtımı yapmak ve para kazanma oranını artırmaktır.

İçerik üretimi ve kreaktif tasarımlar, ulaştığınız hedef kitlenin dikkatini çekmeli, ürün hakkında net bilgilere sahip olmasını sağlamalıdır. İçerik üretiminde, görselliği önem verirken, sayfa düzenine, iletilmek istenilen mesajın markaya uyumlu olmasına ve hedef kitlenin beğenmesini kazanmaya dikkat ediyoruz. İçerik üretimi ile ilgili tasarımlarda markanın imajı her zaman ön planda tutulmalıdır.

kreatif-icerik-uretimi
veriye-dayalı-strateji

Veriye Dayalı Strateji

Sosyal medya yönetim hizmetleri, markanın pazarlanmasını amaçlamaktadır. Firmalar, markalarını tanıtmak ve yeni müşteriler kazanabilmek için sosyal medya ağlarını etkin kullanmak istemektedir. Başarıya ulaşabilmek için hedef kitleyi doğru belirlemek, kitlenin beklentilerine uygun içerikler sunabilmek gerekiyor. Veriye dayalı strateji çalışmaları yaparak, müşterimiz olan firmaların, pazarlama ağlarını genişletmeye ve karlılık oranlarını artırmaya çalışıyoruz.

Günümüzde, veriye dayalı stratejiler, internet üzerinden yapılan araştırmalar ve elde edilen bilgiler ile yapılabilmektedir. Rakip firma analizlerinin yapılması, hedef kitlenin ilgi alanının belirlenmesi, bunlara göre yapılacak çalışmaların ortaya konması, hazırlanacak olan stratejiye bağlıdır. Veriye dayalı pazarlama stratejilerinin temelinde reklam yatmaktadır. Doğru içeriklerle hazırlanmış olan reklamlar hedefe ulaşmayı kolaylaştıracaktır.